• PRZYSSAWKA DO USUWANIA WGNIECEŃ PDR BARDZO MOCNA

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR

40.00 -25% 29.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 h
Cena przesyłki 6.7
Odbiór osobisty lub własna etykieta nadawcza Inpost 0
Paczka w Ruchu - odbiór w punkcie 6.7
Paczkomat InPost 8.99
Kurier 13
Kurier (Pobranie) 16
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.3 kg

Zamówienie telefoniczne: 514950905

Zostaw telefon

 

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR

 

þ  LIKWIDOWANIE WGNIECEŃ KAROSERII BEZ USZKODZENIA LAKIERU

þ  PRZYDATNE NARZĘDZIE DO PRZENOSZENIA PŁASKICH, ŚLISKICH PRZEDMIOTÓW

þ  ŁATWA OBSŁUGA I WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

 

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR jest przyrządem umożliwiającym likwidowanie wgnieceń w karoserii samochodowej powstałych wskutek gradobicia, stłuczek parkingowych lub niewłaściwego transportu pojazdu. Wyciąganie blachy odbywa się bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi, nie narusza powłoki, a więc omija najdroższy element tradycyjnej naprawy - lakierowanie. Właściwe użycie przyssawki pozwala przywrócić wygląd karoserii do jej poprzedniego stanu i wyglądu.

 

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR realizuje naprawy w oparciu o zmodyfikowaną metodę klejową PDR (Paintless Dent Repair). Technika ta w wersji klasycznej polega na przytwierdzeniu do wgniecionej powierzchni narzędzia ciągnącego przy pomocy specjalnego kleju. Użycie cięgna, po uzyskaniu przez klej odpowiedniej twardości, pozwala wyprostować blachę. Proces ten wspomaga zestaw innych dodatkowych narzędzi. Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR omija wszelkie ograniczenia technologiczne, do jej stosowania nie są potrzebne żadne dodatkowe przyrządy lub środki chemiczne, gdyż klej zastąpiony został podciśnieniem. Naprawa jest łatwa i trwa zaledwie kilkanaście sekund.

 

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR stosowana jest zgodnie z następującym porządkiem:

·         powierzchnię wgniecenia i obszar wokół niej na wstępie czyści się i myje, aby pozbyć się zabrudzeń w postaci piasku i kurzu,

·         ruchomą część uchwytu przyssawki ustawia się w pozycji poziomej,

·         urządzenie przykłada się do karoserii, dbając o to, by gumowa stopka znalazła się na obszarze reperowanej powierzchni,

·         należy teraz podnieść opuszczoną wcześniej część uchwytu. W ten sposób między gumową stopką a karoserią powstanie podciśnienie,

·         ostatnim, bardzo ważnym etapem, jest prostowanie blachy. Trzymając mocno uchwyt należy ciągnąć urządzenie do siebie do momentu, w którym osiągnięty zostanie właściwy efekt.

 

Uwaga: wielu mechaników przed całą operacją nagrzewa blachę przy pomocy np. elektrycznej suszarki, gdyż wtedy materiał ten łatwiej ulega odkształceniom.

 

Przyssawka do usuwania wgnieceń PDR jest przydatna również przy przenoszeniu dużych, gładkich przedmiotów, np. szyb czy ciężkich płytek ceramicznych. Gumowa stopka nie rysuje powierzchni i nie pozostawia na niej żadnych śladów.

 

Specyfikacja produktu

 

cięgno:

stal

obudowa:

plastik i guma

średnica:

11,8 cm

kolor:

pomarańczowy

Wysyłka w opakowaniu o wymiarach: 30x20x10 cm

Maksymalna ilość sztuk w opakowaniu: 2 kmpl