• Klemy samozaciskowe akumulatora samochodowego

Klemy samozacisowe akumulatora samochodowego

50.00 -45% 27.49
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Kurier 13
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.2 kg

Zamówienie telefoniczne: 514950905

Zostaw telefon

 

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A

 

þ  TRWAŁE I BEZPIECZNE KLEMY AKUMULATOROWE

þ  PODŁĄCZANIE I ODŁĄCZANIE AKUMULATORA BEZ POMOCY NARZĘDZI

þ  GWARANTOWANY WYSOKI POZIOM IZOLACYJNOŚCI

 

 

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A wykonane są z mosiądzu i dobrze izolującego prąd plastiku. Przytwierdzenie do końcówek przewodów odbywa się przez wsunięcie ich do standardowych uchwytów zaciskanych przy pomocy dwóch śrub. Zalety klem samozaciskowych ujawniają się dopiero przy zakładaniu ich na bolce akumulatora: nie musimy używać do tego dodatkowego klucza - wystarczy przycisnąć palcem plastikową dźwignię tak, by zmieniła położenie na poziome. W ten sposób uzyskujemy trwały styk i nie musimy obawiać się, że klemy zsuną się w czasie jazdy.

 

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A powinniśmy zainstalować po zdjęciu z przewodów klem dotychczas używanych, trzymając się następującej kolejności postępowania:

·         przede wszystkim przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, czy silnik w samochodzie nie jest gorący,

·         następnie wyłączamy wszystkie odbiorniki energii elektrycznej, jakie znajdują się w pojeździe,

·         po podniesieniu maski przystępujemy do odłączenia od akumulatora przewodów. Wykonując tą czynność należy trzymać się ważnej zasady: najpierw odłączamy przewód minusowy! Taka kolejność ma na celu zapobieżenie przypadkowemu zamknięciu obwodu prądu przez np. zetknięcie klemy plusowej z karoserią. Odpięcie klemy minusowej zmniejsza ryzyko zwarcia i np. spalenia instalacji elektrycznej. Kiedy odkręcać będziemy później klemę plusową, zarówno my jak i samochód jesteśmy bezpieczni,

·         usunięcie starych klem jest proste - należy poluzować zaciski zabezpieczone śrubami i wysunąć końcówki przewodów.

 

Klemy samozaciskowe do akumulatora 800A zakładamy na końcówki przewodów i przy pomocy śrub trwale je łączymy. Po skręceniu zacisków należy sprawdzić, czy kable mają dobry styk z klemą i czy nie zostawiliśmy przez nieuwagę luzu. Ostatnią czynnością jest podłączenie klem do bolców akumulatora. Robimy to w odwrotnej kolejności: najpierw zakładamy klemę plusową, później minusową. Przytwierdzenie ich jest proste: wystarczy przycisnąć plastikową dźwignię tak, by znalazła sie w położeniu poziomym. Możemy spokojnie zrobić to gołą ręką, gdyż elementy te są dobrze izolowane. Od tej chwili do podłączenia lub odłączenia akumulatora nie będziemy potrzebowali żadnych narzędzi!

 

Specyfikacja produktu

 

wymiary:

68mm x 44mm

napięcie:

12/24V

przepustowość:

do 800 A

do przewodów:

35mm2

typ bolców

euro-type 1 

materiał:

mosiądz, stal, polipropylen

średnica klemy plusowej:

19,5mm

średnica klemy minusowej:

17,9mm

zabezpieczenie:

tworzywo sztuczne

 

Wysyłka w opakowaniu o wymiarach: 30x10x10 cm

Maksymalna ilość sztuk w opakowaniu: 4

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.